Toimialoilla, joilla laitteet kohtaavat säälimätöntä hankausta, iskuja ja raskaita kuormituksia-kaivosteollisuudesta rakentamiseen, metallurgiassa sähköntuotantoon,-oikean kulumista{2}}kestävän materiaalin valitseminen on ratkaisevan tärkeää seisokkien ja käyttökustannusten vähentämisen kannalta.
NM500 kulutusta-kestävä teräslevytulee erottuvaksi ratkaisuksi, jossa yhdistyvät korkea kovuus, monipuoliset tekniset tiedot ja kustannustehokkuus vastaamaan nykyaikaisten teollisten sovellusten vaativiin tarpeisiin.
NM500-teräslevyn tekniset tiedot
NM500 on korkean-kovuuden kulutusta-kestävä teräslevy, joka on suunniteltu kestämään ja mukautumaan. Sen keskeiset tekniset tiedot on räätälöity erilaisiin teollisiin vaatimuksiin:
Materiaali ja räätälöinti: Saatavana NM500 (tai asiakkaan erityisten materiaalitarpeiden mukaan).
Mitat: Paksuus vaihtelee 3–20 mm (muokattavissa) ja erittäin leveä -leveys 2,5–4,5 m (jopa 4,5 m, keskeinen kilpailuetu).
Valmistus ja pintakäsittely: Tukee lävistystä, hitsausta, maalausta ja muita mukautettuja pintaprosesseja paikan päällä{0}}asennusta varten.
Pakkaus: Normaali meri{0}}pakkaus takaa turvallisen kuljetuksen maailmanlaajuisille lähetyksille.
NM500:n tärkeimmät edut (vs. NM400/NM450)
Verrattuna alemman -laatuluokan-kulutusta kestäviin teräksiin, kuten NM400 ja NM450, NM500 tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn:
Korkeampi kovuus: Kestää suurempia iskuja ja kulumista, mikä pidentää suoraan komponenttien käyttöikää.
Vahvempi kulutuskestävyys: Toimii luotettavasti lujissa{0}}hiomaympäristöissä (esim. kaivoskouruissa, sementtitehtaan vuorauksissa), joissa huonompi-laatuinen teräs hajoaa nopeasti.
Parempi sitkeys: Vähentää hauraiden murtumien riskiä suurissa iskukuormissa (esim. kivien törmäykset kaivinkoneen kauhoissa), mikä parantaa laitteiden turvallisuutta ja vakautta.
NM500-teräslevymme ainutlaatuiset edut
NM500-tuotteemme erottuvat joukosta alan-johtavilla eduilla:
4,5 m Ultra-leveät levyt: Mahdollistaa laajemman sovelluskattavuuden, helpomman-leikkauksen työmaalla ja vähemmän materiaalihukkaa-, mikä parantaa suunnittelun tehokkuutta.
3 mm:n erittäin-ohuet levyt: Kevyt, mutta erittäin kulutusta{0}}kestävä, ihanteellinen teollisuudelle, joka vaatii sekä painonpudotusta että kestävyyttä (esim. liikkuvien koneiden komponentit).
Varasto ja toimitus: Suuri varasto varmistaa oikea-aikaisen toimituksen ja nopean toimituksen välttäen projektien viivästykset.
Kustannustehokkuus: Korkealaatuista-NM500:a tarjotaan kilpailukykyiseen hintaan, mikä tasapainottaa suorituskykyä ja taloudellisia etuja.
Sovellukset eri toimialoilla
4,5 metriä ultraleveää NM500-teräslevyä käytetään laajalti-kulumiskriittisissä komponenteissa eri aloilla:

Kaivostoiminta ja satamat: Suppilot, kuljetinlaitteet, kaivinkoneen kauhat, kuormaimen leikkuureunat (kestää malmin/kiven hankausta ja pidentää laitteen käyttöikää).
Rakentaminen ja öljy: Kulutusta{0}}kestävät osat murskauslaitteisiin, rakennuskoneisiin (suojaa komponentteja kulumiselta ja korroosiolta).
Metallurgia ja sähköntuotanto: Sulatuslaitteiden vuoraukset, hiilitehtaan komponentit (kestävät korkeita lämpötiloja ja kuluttavia olosuhteita).
Jos haluat lisätietoja GNEE:n tuotteista, voit lähettää sähköpostia osoitteeseen info@gneesteels.com. Autamme sinua mielellämme.
Mikä on NM500--kulumista kestävä teräslevy?
NM500 on akorkean-kovuuden kulutusta-kestävä teräslevyvalmistettu karkaisulla ja karkaisulla (Q&T). Se on suunniteltu kestämään kovaa hankausta ja kohtalaisia iskuja, joten se on ihanteellinen raskaisiin -teollisiin sovelluksiin, kuten kaivostoimintaan, rakentamiseen ja irtotavaran käsittelyyn.
Mikä on NM500-teräksen tyypillinen kovuusalue?
NM500-teräslevyn tyypillinen Brinell-kovuus on480-540 HBW, jonka nimelliskovuus on500 HBW, joka tarjoaa erinomaisen kulutuksenkestävyyden.
Onko NM500-teräs karkaistu ja karkaistu (Q&T)?
Kyllä. NM500 teräs toimitetaansammutettu ja temperoitu (Q&T)kunto, joka varmistaa tasapainoisen yhdistelmän korkeaa kovuutta, lujuutta ja iskunkestävyyttä.
Mitä kansainvälisiä standardeja NM500 vastaa?
NM500 katsotaan yleensä vastaavaksi:
Hardox 500
AR500
XAR 500
GNEE Steel voi tarjotateknisen vastaavuuden tukihakemusvaatimusten perusteella.
Sopiiko NM500 suuritehoisiin-sovelluksiin?
Kyllä. Vaikka NM500 on ensisijaisesti suunniteltu kulutuskestävyyttä varten, se tarjoaa myöshyvä iskunkestävyys, joten se sopii sovelluksiin, kuten kippiautojen koriin ja kuormaimen kauhoihin, joissa isku ja kuluminen tapahtuvat samanaikaisesti.
NM400 vs NM500: kumpi minun pitäisi valita?
NM400: Sopii kohtalaiseen kulutukseen ja iskuihin
NM500: Suositellaan kovaan kulutukseen ja pidempään käyttöikään
Jos kuluminen on ensisijainen vikatila, NM500 on parempi valinta.
| Muu teräslevy valmistajalta GNEE | ||||
| Nimi | Materiaali | Tekniset tiedot (mm) | Tonnia | Huomautus |
| Päällystetty teräslevy | P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316, A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304, A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L, A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304 ,A516Gr70+410,A516Gr70+904L |
2-300mm (pohjalevy), 1-50mm (komposiittilevy) | / | UT, AR, TMCP. Normalisoitu, sammutettu ja karkaistu, Z-suuntatesti, Charpy V-LovistustestiKolmannen osapuolen testi, pinnoitettu tai ruiskupuhallus ja maalaus. |
| Matala seosaine | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normalisointi, karkaistu, kontrolloitu valssaus, kuumavalssaus, kuumavalssaus, 1. tarkastus, 2. tarkastus, 3. tarkastus |
| Paineastian levy | A204 luokka B, A515 luokka 70, A537 luokka 1, SA387 luokka 11 luokka 1, P265GH, S537 luokka 2, P355Q, P275N, P355N, P690Q, Q345R, | 3 - 300 | 8650 | Normalisointi, karkaistu, kontrolloitu valssaus, kuumavalssaus, kuumavalssaus, 1. tarkastus, 2. tarkastus, 3. tarkastus |
| Vahva{0}}levy | A514 Grade F, A572 Grade 50, A588 Grade A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E | 8 - 120 | 3086.352 | Sammutettu ja temperoitu |
| Kulutusta{0}}kestävä levy | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Sammutettu ja temperoitu |
| Laivalevy | ABS AH32, ABS DH32, ABS EH32, ABS FH36, ASTM A131 A, ASTM A131 EH32, ASTM A131 AH36, CCS A, CCS AH32, LR AH32, DNV A36, BV AH32 |
8 - 200 | 2853.621 | Kuumavalssattu, normalisoitu, kuumavalssattu kontrolloitu valssaus, karkaistu ja karkaistu + sitkeys ja hauraus |





